Марсилия и Брайтън играят при 2:2 в мач от Група В

...

Брайтън навакса два гола пасив за историческа първа точка в евротурнирите

Марсилия и Брайтън играят при 2:2 в мач от Група В на Лига Европа. Gong.bg ще наблюдава всичко най-интересно от конфликта. Домакините поведоха в 19-ата минута с гол на Шансел Мбемба, а минута по-късно Жордан Верету удвои. В 54-ата минута Паскал Грос върна един гол. В 88-ата минута Жоао Педро изравни от дузпа.

Първата по-интересна обстановка пред една от двете порти беше в 7-ата минута. Тогава Амин Арит извърши директен свободен удар, като прати топката под гредата, само че Джейсън Стийл мазета в корнер. Я 17-ата минута домакините развиха добра офанзивата си, като Арит подаде към Жордан Верету отляво. Халфът се позабави, само че въпреки всичко опита удар в далечния ъгъл, който след рикошет излезе в корнер.

В 19-ата минута по-добрата офанзива на френския гранд даде резултат. Жонатан Клаус проби отдясно и направи двойно с Илиман Ндиайе, след което от аутлинията върна топката към точката за осъществяване на дузпа, където Шансел Мбемба вкара за 1:0.

Минута по-късно Марсилия удвои задатъка си. Люис Дънк сбърка и разреши на Арит да овладее топката и да напредна отдясно. Мароканецът пусна пас по земя, за Верету, който от към 11-12 метра промуши топката сред краката на Стийл за 2:0.

В 24-ата минута Соли Марч центрира в наказателното поле след осъществяване на фал, а Валентен Ронжие игра с ръка, откакто беше притиснат от Ян-Пол ван Хеке. Главният рефер Микола Балакин беше извикан да изгледа обстановката на видеоповторение, като украинецът взе решение да не отсъжда углавен удар. Десетина минути по-късно Марсилия провежда нова рискова офанзива. Топката стигна до Арит, който с мощен шут от към 20 метра накара Стийл да се разтегне и да избие в корнер.

" Чайките " сътвориха първата си заплаха пред Пау Лопес едвам в 42-ата минута. Тогава Ансу Фати беше изведен зад защитата с пас от дълбочина и с глава потърси далечния ъгъл, само че испанският вратар на домакините съумя да избие в корнер. В продължението на първата част Жоел Фелтман изведе Дани Уелбек самичък против вратаря. Нападателят потърси далечния ъгъл, само че стражът с крайник съумя да избие. Малко по-късно пред Соли Марч се откри отлична опция, само че халфът не съумя да насочи прекрасен удар и топката мина около вратата.

Брайтън се върна в мача в 54-ата минута. Тогава Тарик Лампти направи отличен пробив отдясно и подаде към Каору Митома. Японецът откри Паскал Грос на дузпата, а немският национал не остави шансове на Пау Лопес за 2:1.

Десет минути по-късно Ван Хеке засече с глава центриране от корнер на Грос. Топката летеше към вратата, само че се удари в Митома, само че вместо навън, реферите дадоха корнер. След неговото осъществяване домакините проведоха доста рискова контраофанзива, при която Витина получи пред наказателното поле, финтира бранител и опита удар, който беше блокиран от Дънк.

В 73-ата минута Митома беше изведен отляво с пас от дълбочина. Японецът напредна и насочи мощен удар, с който Пау Лопес се оправи.

В 87-ата минута Тарик Лампти беше препънат в наказателното поле от Клос и основният рефер уточни бялата точка. Зад топката застана резервата Жоао Педро и прати вратаря в противоположния ъгъл за 2:2.

Марсилия - Брайтън 2:2

1:0 Шансел Мбемба (19)

2:0 Жордан Верету (20)

2:1 Паскал Грос (54)

2:2 Жоао Педро (88-дузпа)

Марсилия: 16. Пау Лопес, 7. Жонатан Клос, 99. Шансел Мбемба, 5. Леонардо Балерди, 62. Майкъл Мурийо, 11. Амин Арит, 27. Жордан Верету, 21. Валентен Ронжие, 20. Хоакин Корея, 29. Илиман Ндиайе, 10. Пиер-Емерик Обамеянг

Треньор: Дженаро Гатузо

Брайтън: 23. Джейсън Стийл, 2. Тарик Лампти, 29. Жан-Пол ван Хеке, 5. Люис Дънк, 34. Жоел Фелтман, 8. Махмуд Дауд, 13. Паскал Грос, 7. Соли Марч, 22. Каору Митома, 31. Ансу Фати, 18. Дани Уелбек